NEWSLETTER
dodaj swój adres, by nie umknęła Ci żadna okazja na prezent!
CENA
KOLORY
PROJEKTANT

Strzelecka slezak - do herbaty kubki

Para

kubki dom

para filiżanek

prezent dla pary

do sake

do herbaty

filiżanka porcelana

pomarańczowe

białe

szare

Strzelecka-Slezak

do herbaty porcelana

do sake filiżanka

prezent dla pary para filiżanek

czarek z morelki kubki strzelecka slezak filiżanek, filiżanka, porcelana, prezent dla pary
Para czarek. Morelki - porcelana filiżanek kubki
Para czarek. Morelki - porcelana filiżanka do sake
para filiżanek kubki czarek z porcelany. Morelki prezent filiżanka
handmade kubki para czarek z porcelany. Morelkifiliżanka kubki para filiżanek czarek z porcelany. morelki do sakebiałe kubki filiżanka para czarek. morelki porcelanapara filiżanek kubki czarek z porcelany. morelki prezent

Para czarek z porcelany. Morelki

300,00 zł
handmade kubki para czarek z porcelany. Morelki
5/5 - 2 oceny
Para porcelanowych czarek do herbaty lub sake. Ręcznie malowana w morelki. Ręcznie toczona. Malowana swobodnym pędzlem w stylu japońskim. Pojemność (mierzona ok 1 cm poniżej krawędzi) 100 ml. Porcelana, wypał wysokotemperaturowy. Formy czarek i zdobienia nie są identyczne.

Porcelana urzeka szlachetnością, delikatnością i gładkością. Moje czarki toczę na kole garncarskim. Porcelana jest bardzo kapryśną masą. Wymaga absolutnego skupienia i na każdym etapie tworzenia pokazuje, że trzeba być wobec niej bardzo czułym, czujnym i pokornym. Wybrałam porcelanę, aby na niej malować w japońskim stylu - suibokuga. Pierwotnie malowano w tym stylu na papierze ryżowym. Rozcieranie tuszu stanowiło swoistą medytację. Charakterystycznie pędzle były i są wykonywane z naturalnego włosia wilków, wiewiórki, kóz i pewnie wielu innych zwierząt. To te same pędzle, które używane są do kaligrafii japońskiej.

Dziś, toczę moje czarki, wypalam je na „biskwit” i wówczas stają się tłem do mojego malarstwa suibokugi. Maluję zgodnie z duchem tego malarstwa tematy czerpię z natury. Swobodę prowadzenia pędzla wyćwiczyłam malując klasyczne motywy japońskie na papierze ryżowym. Stąd teraz oko i ręka pozwalają pędzlem do kaligrafii i farbami podszkliwnymi wyczarowywać niepowtarzalne zdobienia. W kolejnym etapie procesu moje czarki są szkliwione i ponownie trafiają do pieca na wypał w temperaturze 1250 stopni Celsjusza.

Często w procesie następują delikatne deformacje kształtu. Im delikatniejsza porcelana tym większe mogą wystąpić deformacje. Nie umniejsza to jednak użyteczności czarki, nadaje je unikatowy rys. Wabi-sabi - to także japońska sztuka akceptacji i odnajdywania piękna w niedoskonałości.

Serdecznie zapraszam.
KOSZT TRANSPORTU
40,00 zł (Przesyłka Pocztowa Priorytet)
40,00 zł (Kurier)
30,00 zł (Paczkomat inPost)
dogodny typ przesyłki wybierzesz w trakcie składania zamówienia

W przypadku zamawiania więcej niż jednego przedmiotu Projektanta Strzelecka Slezak naliczony zostanie wyłącznie jeden koszt transportu (przedmioty wysłane zostaną w jednej przesyłce)
ZWROT TOWARU / rozwiń >
WYKONANIE UMOWY / rozwiń >
FAKTURY i RACHUNKI / rozwiń >
•   Handmade kubki   • dom - kubki